Vánoční hvězdička z pedigu

Návod

Vánoce jsou doslova za dveřmi a začíná čas i na přípravu a zdobení domova. Vytvořte si krásné vánoční hvězdy z pedigu podle jednoduchého návodu.

Návod na vánoční hvězdičky z pedigu

Přírodní vánoční ozdoby patří stále k těm nejoblíbenějším. Přestože je nabídka dekorací a ozdob v obchodech velmi široká, barevná a lesklá, mnoho lidí dává přednost klasice, přírodním materiálům. K tradičním českým Vánocům patří slaměné ozdoby, proutěné věnce, ozdoby ze sušených přírodnin a ovoce, oříšky, mašle, cukroví...

Vánoční hvězda z pedigu

Máte taky rádi Vánoce v přírodním stylu? Mám pro vás jednoduchý návod na výrobu hvězdiček z pedigu. Pedig může dobře posloužit podobně jako sláma. Můžete si z něj uplést zvonečky, hvězdy, andělíčky, umotat věnce. Původní barva pedigu je světlá, ale můžeme ho snadno nabarvit před pletením barvami na textil, mořit nebo zakoupit již barevný materiál.

Základní návod na pedigovou hvězdičku

Budete potřebovat:

 

 

Překřižte pásky hladkou stranou nahoru. Kulatý pedig přehněte a nasaďte na nejníže položený pásek.

Pleťte opletkem dvěma. Proutek, který je vlevo veďte vždy za pásek s překřížením druhého proutku a ven, proutky se tak rovnoměrně střídají. Podívejte se i na druhé dvě fotografie.

 

Stačí 3 řady – ukončete zasunutím na spodní straně hvězdička a zastřihněte.

Konce plochého pedigu zastřihněte do špiček a přivažte provázek k zavěšení.

Experimentujte s délkou, šířkou, barvou i počtem pásků. Základ pletení je vždy stejný, s touto jednoduchou technikou vykouzlíte nespočet různých variant.

Rady a tipy:

  • využijte nejrůznější zbytky z pletení
  • zapojte děti – stačí základ slepit, aby se dětem lépe pletlo